Hizmet Koşulları

otelfiyattakip.com, acente ve oteller için otellerin fiyatlarını karşılaştırma ve takip edebilecekleri bir sistem ve MET-AY Bilişim Ltd.Şti.’nin bir markasıdır.

1. Hizmet Kapsamı

1.1. Bu hüküm ve koşullar zaman zaman değişikliklere tabidir ve doğrudan ya da dolaylı olarak (yani üçüncü şahıslar aracılığıyla) internet, mobil cihazlar, e-posta veya telefon ile sağlanan tüm hizmetlerimiz için geçerlidir.

1.2. Web sitemizi kullanarak bu şart ve koşulları, buna ek olarak gizlilik politikasını, ayrıca çerezler politikasını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi teyit etmiş olursunuz.

2. Hizmetler ve Sözleşme

2.1. otelfiyattakip.com web sitesinde, otelfiyattakip.com sistemi üzerinden üçüncü parti hizmetleri karşılaştırmak mümkündür.

2.2. Ayrıca bazı oteller için, kullanıcıların otelin rezervasyon sitelerine doğrudan bağlantı yoluyla seçili otelde rezervasyon vb. işlemleri yapma imkanı vardır. Sonuç olarak, rezervasyon otelfiyattakip.com sitelerinde değil doğrudan otelin rezervasyon sitesinde yapılacaktır. Bu gibi durumlarda, otelfiyattakip.com kullanıcı için seyahat operatörü veya sözleşmesel taraf değil, sadece üçüncü şahsın otelin fiyatını gösteren ve operatörün sitesine teknik bağlantı sağlayan bir sitedir. Üçüncü şahsın web sitesinde rezervasyon yaparak, kullanıcılar bu rezervasyon sitesinin şart ve koşullarına bağlı olacaklarını kabul etmektedir. Bu şartlar ve koşullar, üçüncü şahsın web sitesinde görüntülenebilir. Üçüncü şahsın web sitesinde bir rezervasyon yapıldığında, rezervasyon sitesi ile kullanıcı arasında bir sözleşme yapılır; ve bu nedenle kullanıcı ve otelfiyattakip.com arasında hiçbir sözleşme yapılmaz. otelfiyattakip.com, otelin rezervasyonuna sözleşmesel bir taraf değildir ve kullanıcının otel rezervasyonu altındaki her bir iddiası otelfiyattakip.com 'ya karşı değil üçüncü şahsa (rezervasyon sitesine) karşı ileri sürülecektir.

2.3. Bu anlaşma otel ve kullanıcılar arasındaki diğer anlaşmaları etkilemez.

3. otelfiyattakip.com Üyelik ve Üye Kontrol Paneli

3.1. Kullanıcıların otelfiyattakip.com ’da üyelik hesabı oluşturma seçeneği bulunur. Kayıt olan kullanıcılar Kontrol Panelinde (Panel olarak geçecektir.) otelleri takibe alarak farklı operatörlerdeki, farklı dönem ve oda tiplerine göre değişen fiyatlarını karşılaştırabilecektir.

3.2. Kullanıcılar otelfiyattakip.com Üye Alanı aracılığıyla aramalarını yönetme ve kaydetme seçeneğine sahiptirler. Hesap oluşturmak için kullanıcılardan kişisel bilgiler istenmektedir. Kişisel bilgilerin hiçbiri görünür değildir. Detaylı bilgi için lütfen Kişisel Verilere İlişkin Bilgilendirme ve Gizlilik Kuralları ‘nı inceleyin.

3.3. Bir kullanıcı birden çok kez kayıt olamaz. Kullanıcı kişisel bilgilerinin doğruluğu ve bütünlüğünden sorumludur.

3.4. Kullanıcı kendi kullanıcı hesabı bilgilerinin gizliliği, özellikle şifresinden sorumludur. Ayrıca otelfiyattakip.com ve üçüncü şahıslarla ilgili kendi hesaplarının kullanımından sorumludurlar. Kullanıcı bu verileri üçüncü şahısların kullanımına ifşa etmemelidir.

3.5. Yanlış kullanıcı adı ve şifre kullanılarak otelfiyattakip.com hizmetlerin izinsiz kullanılması durumunda, kayıtlı kullanıcı durumu derhal otelfiyattakip.com 'a bildirmekle yükümlüdür

4. Gizlilik Politikası & E-posta reklamları

4.1. Kullanıcı tarafından sağlanan kişisel verilerin korunması otelfiyattakip.com için önceliklidir. otelfiyattakip.com veri koruma ile uyum sağlamak için her türlü çabayı göstermektedir. Herhangi bir sorunuz ya da bilgiye ihtiyacınız olursa, lütfen Gizlilik Politikası'nı okuyunuz.

4.2. otelfiyattakip.com üyelerine e-posta ile günlük olarak gönderilecek raporlamalarda takip ettikleri otellerin, özelleştirdikleri oda tipindeki fiyatları yer alacaktır. Bu fiyatlar tamamen kaynak operatörlerden alınmakta ve güncellenmekte olup, fiyatların doğruluğu ve geçerliliği konusunda otelfiyattakip.com sorumluluk almamaktadır.

4.3. otelfiyattakip.com, web sitesinin / uygulamaların kullanımı, çalıştırılması ve sunulan hizmetler için, yalnızca otelfiyattakip.com tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin provizyonu için gerekli verileri üretecek, işleyecek ve kullanacaktır. ‘otelfiyattakip.com Gold Paket’ kolaylığını kullanmak için, kullanıcı açıkça kredi kartına otelfiyattakip.com (MET-AY Bilişim Ltd.Şti.) tarafından işlem yapılmasını kabul etmektedir.

4.4. Kullanıcı Kontrol paneline kayıt sırasında veya otelfiyattakip.com’nun servislerini kullanırken otelfiyattakip.com’dan, otelfiyattakip.com ile ilgili bilgi almayı kabul ettiğinde periyodik olarak ürün bilgisi alır. Bu izin yazılı bir konuşma veya e-posta yolu ile her zaman iptal edilebilir.

5. Kullanıcı Yükümlülükleri

5.1. Kullanıcı otelfiyattakip.com içeriği veya otomatik sayfa gösterimlerini üretmek için programlar veya fonksiyonlar kullanmayacağını temin eder.

5.4.Eğer ki şart ve koşullarda bir ihlal söz konusu ise, otelfiyattakip.com kullanıcın içeriklerini herhangi bir bildirim ve sebep belirtmeksizin silme; otelfiyattakip.com'dan tamamen uzaklaştırma haklarını saklı tutar. Suçların kovuşturması hakkı etkilenmez.

6. Fesih hakkı

6.1. otelfiyattakip.com, üyelerin sayfaya girişini, bir hafta öncesinden haber vererek feshedebilir ve kayıtlarını silebilir. Üyeler de aynı şekilde bir hafta önce haber vermek koşuluyla üyeliklerini feshedebilirler. Önemli bir sebepten dolayı, süre vermeden fesih hakkı her iki taraf için de saklıdır.

7. Sorumluluk

7.1.otelfiyattakip.com, kullanıcılar veya rezervasyon siteleri tarafından otelfiyattakip.com'da yayınlanan içeriğin doğruluğu, kalitesi, bütünlüğü, güvenliği ve inanırlığından sorumlu değildirler. Özellikle oteller ve benzeri konaklama tesislerinin seçimi sırasında otelfiyattakip.com’nun bir tavsiyesi söz konusu değildir.

7.2. Bu hizmet sayesinde ortaya çıkan bütün anlaşmalar otelfiyattakip.com kullanıcıları ve ilgili dış sözleşme ortağı arasında bulunmaktadır. otelfiyattakip.com kesinlikle bir organizatör veya seyahat acentesi gibi hareket etmez. Özellikle iptal ve iade durumlarında ilgili organizatör veya seyahat acentesi şartları ve koşulları geçerlidir. Rezervasyon ve ödemelerin işlenmesi için irtibat, bunun yanı sıra kontrat hakkındaki soruların muhtattabı rezervasyon sitesidir. otelfiyattakip.com sözleşmeden doğan düzenlemeler, anlaşmalar ve iddianamaler kapsamında değildir; bunlar otelfiyattakip.com kullanıcısı ve ilgili sözleşme rezervasyon sitesi arasında geçerlidir.

7.3. otelfiyattakip.com Gold Paket üyeleri veya rezervasyon siteleri tarafından yüklenen içeriğin doğruluğunu ve eksiksizliğini tahaddüt etmez. Bu içerik rezervasyon siteleri tarafından websitesinde ilgili otelin referansı ile yayımlamak üzere sağlanmıştır. otelfiyattakip.com’un bu bilgiler dahilinde (özellikle fiyatlar) etkisi söz konusu olamaz. Kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik ve rapor yayını otelfiyattakip.com ’un görüşünü etkilemez. Özellikle otelfiyattakip.com bu içeriğin kendine ait bir içerik olduğunu iddia etmez.

7.4. Hiper linkler, reklam alanları, konaklama, gezi yeri ve acente hakkındaki ve diğer bilgiler otelfiyattakip.com 'un üçüncü şahıslara yaptığı bir tavsiyeyi oluşturmaz. Teknik nedenlerden dolayı rezervasyon sitelerinden elde ettiğimiz fiyat güncellemeleri gerçek zamanlı değildir. Bu yüzden bazen rezervasyon sitelerindeki fiyatlar otelfiyattakip.com 'daki fiyatlarla aynı olmayabilir. otelfiyattakip.com özellikle fiyat ve uygunluk açısından bilginin doğruluğunu garanti etmez.

7.5. otelfiyattakip.com sorumluluk alanı içinde veya mücbir nedenlerden ötürü gerçekleşen zararlardan olmadığı için teknik arızalardan sorumlu değildir. otelfiyattakip.com verilerin kesintisiz varlığını garanti etmez ve serbestçe seçilmiş süre boyunca teknik bakım yapabilir.

8. Hizmet Koşulları 'nın değiştirilmesi

otelfiyattakip.com 'un kullanımı sırasında güncel olan "Hizmet Koşulları" geçerlidir. Kayıtlı üyelere "Hizmet Koşulları" nın değişmesi durumunda, bu değişiklik e-posta yoluyla bildirilecektir. Kullanıcılar, güncel "Hizmet Koşulları" nı kullanabilirler, bilgisayarlarına kaydedebilirler ve yazdırabilirler.

9. Hukuk ve Yargı Seçimi

Kullanım Koşulları ve bu koşullar altında kullanıcıların otelfiyattakip.com ile olan ilişkisi, Türkiye Cumhuriyeti hukukuna tabidir.