Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Müşterilerimiz, Üyelerimiz,


Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanim Şartlari ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

Otelfiyattakip.com gizlilik beyanı

Bu gizlilik beyanı, (otelfiyattakip.com, otelfiyattakip.com yönetim paneli, gibi) otelfiyattakip.com’un sunduğu tüm siteler ve otelfiyattakip Uygulaması için geçerlidir.

Aşağıda, sitemizin kullanımı esnasında kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerin toplanması hakkında bilgi veriyoruz. Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgiler; ad, adres, e-posta adresi veya kullanıcı davranışı gibi şahsınıza ait tüm bilgilerdir. Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizin korunması bizim için çok önemlidir. otelfiyattakip’un veri koruması hakkında sorularınız varsa veya bilgi almak istiyorsanız, lütfen bilgi@otelfiyattakip.com adresine ‘Gizlilik Beyanı’ konu başlığıyla mesaj gönderin.

Süregelen teknolojik gelişmeler, hizmetlerimizdeki değişiklikler veya yasal durum ve diğer nedenler veri koruma bildirimlerimizde değişiklik yapmamızı gerektirebilir. Dolayısıyla, bu gizlilik beyanını değiştirme hakkımızı saklı tutuyoruz ve sizden bu gizlilik beyanının güncel durumu hakkında düzenli olarak bilgi sahibi olmanızı istiyoruz.

1- Veri işlemeden sorumlu taraf

AB Genel Veri Koruma Yönetmeliğinin (GVKY) 4 (7) numaralı maddesi uyarınca sorumlu taraf: otelfiyattakip.com MET-AY Bilişim Ltd.Şti. Turan Güneş Bulvarı 510.Sok No:2/8 Çankaya / Ankara, telefon: + 90-312-9200044, E-posta: bilgi@otelfiyattakip.com.

2- Veri koruma irtibat kişisi

Veri koruma irtibat kişisine bilgi@otelfiyattakip.com e-posta adresi veya posta adresimiz üzerinden, “Gizlilik Beyanı” ifadesini ekleyerek ulaşabilirsiniz.

3- Haklarınız

Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinize ilişkin sahip olduğunuz haklar:

3.1- Genel haklar

Bilgi edinme, doğrulama, silme, işlemeyi kısıtlama, işlemeyi reddetme ve veri taşınabilirliği haklarına sahipsiniz. İşleme sizin rızanızla yapılıyorsa, ileriye yönelik iptal hakkınız bulunmaktadır.

3.2- Verilerin meşru menfaatler doğrultusunda işlenmesiyle ilgili haklar

GVKY’nin 21 (1) numaralı maddesine göre, özel durumunuzdan doğan sebepler nedeniyle kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizin işlenmesine karşı GVYK’nin 6 (1) numaralı maddesi (kamu çıkarına veri işleme) veya 1 f GVKY 6. maddesi (meşru bir menfaatin korunması için veri işleme) çerçevesinde istediğiniz zaman itirazda bulunma hakkına sahipsiniz; bu aynı zamanda bu hükme dayalı bir profilleme için de geçerlidir. İtirazınızla ilgili olarak; kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizin işlenmesi için çıkarlarınızdan, hak ve özgürlüklerinizden daha önemli olan, mecburi ve meşru bir zemin tesis edemediğimiz hallerde veya bilgilerinizi işlememizin kanuni hakların uygulanmasına, kullanılmasına veya savunulmasına yardımcı olmadığı durumlarda, bu bilgileri artık işlemeyeceğiz.

3.3- Doğrudan reklam hakları

Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizi doğrudan reklam amacıyla işlersek, GVKY’nin 21. maddesinin 2. fıkrası uyarınca kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizin bu türden reklamlar amacıyla işlenmemesi için istediğiniz zaman itirazda bulunabilirsiniz; bu, aynı zamanda, söz konusu doğrudan reklamcılıkla ilişkili durumlarda profilleme için de geçerlidir.

Doğrudan reklam amacıyla işlemeye itirazınız durumunda, kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizi artık bu amaçlarla işlemeyeceğiz.

Denetleyici kuruma şikayette bulunma hakkı

Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizi işlememiz hakkında, veri koruma konusunda yetkili bir denetleyici kuruma şikayette bulunma hakkınız da mevcuttur.

Denetleyici kuruma şikayette bulunma hakkı 4 Sitemiz ziyaret edilirken, kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerin toplanması

Sitemizi yalnızca bilgi amaçlı kullanıyorsanız, örneğin siteye kaydolmuyor veya bizimle bilgi paylaşmıyorsanız, yalnızca tarayıcınızın sunucumuza ilettiği kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgileri toplayacağız. Sitemizi görüntülemenizi ve sitenin görüntülenme esnasında istikrarlı ve güvenli olmasını sağlamak için ihtiyacımız olan, aşağıdaki teknik bilgileri topluyoruz. Bu bilgileri yalnızca, rezervasyonlarla bağlantılı şüpheli bir kötüye kullanım durumunda, sorumlu kişinin kimliğini saptamak için kullanacağız. Bunun için yasal dayanak, GVKY’nin 6 (1) f sayılı maddesidir:

–IP adresi, sorgu tarihi ve saati, Greenwich Ortalama Zamanı’na (GMT) göre saat farkı, istek içeriği (belirli sayfa), erişim statüsü/HTTP statü kodu, her bir vakada transfer edilen veri miktarı, isteği alan site, tarayıcı, işletim sistemi ve arayüzü, dili ve tarayıcı yazılım sürümü.

5- E-postayla veya iletişim formuyla iletişim

Bize e-posta veya iletişim formu üzerinden ulaştığınızda, sorularınızı yanıtlamak için bize sağladığınız verileri (e-posta adresiniz, muhtemelen adınız ve telefon numaranız) saklayacağız. İletişim formumuzu sizinle iletişime geçmeyi gerektirmeyen bilgileri talep etmek için kullanmaktayız. Bu bilgilerin paylaşımı her zaman isteğe bağlıdır. Bu bilgiler, sorgunuzun gerçekleştirilmesini sağlamakta ve isteğinizin ele alınma sürecini daha iyi hale getirmektedir. Mesajınız otelfiyattakip.com sitesinde gerçekleştirdiğiniz önceki çeşitli eylemlere bağlantılı olabilir. Toplanan bilgiler sadece size rezervasyonunuz konusunda destek sunmak ve görüşlerinizi daha iyi anlamak için kullanılacak. Bu bilgilerin gönüllülük esasına ve izninize bağlı olarak verildiği açık olarak beyan edilmektedir, madde madde 6 paragraf 1a GVYK. İletişim kanalları (örneğin e-posta adresiniz veya telefon numaranız) hakkında bilgiler söz konusu olduğunda, geçerli durumlarda isteğinizi cevaplamak için sizinle bu iletişim kanalı üzerinden iletişime geçebileceğimizi onaylamış oluyorsunuz. Bu onayı istediğiniz zaman, ileriye yönelik olarak iptal edebilirsiniz.

Bu bağlamda ortaya çıkan verileri kaydedilmelerine artık ihtiyaç kalmadığında siliyoruz veya kanuni alıkoyma gerekliliği yoksa işlenmelerini kısıtlıyoruz.

6- Haber bülteni
6.1- Genel bilgi

GVYK Madde 6 paragraf 1a kapsamında verdiğiniz onay dahilinde, güncel fırsatlarımız hakkında bilgi almak için haber bültenimize abone olabilirsiniz.

Haber bültenimize kayıt için “adımlı doğrulama yöntemi”ni kullanıyoruz. Yani, siz kayıt olduktan sonra belirttiğiniz e-posta adresine haber bülteni alma isteğinizi onaylamanızı isteyen bir e-posta göndereceğiz. Kaydınızı [24 saat] içinde onaylamazsanız, bilgileriniz kilitlenecek ve bir ay sonra otomatik olarak silinecektir.

Ayrıca, kullandığınız IP adreslerini, kayıt zamanlarını ve onayını da kaydediyoruz. Bu işlem, kaydınızın doğruluğunu onaylamak ve gerektiği durumlarda kişisel verilerinizin olası kötüye kullanımı hakkında sizi bilgilendirmek amacıyla yapılmaktadır.

Haber bülteninin gönderilmesi için sadece e-posta adresiniz gerekmektedir. İlave ve ayrı olarak işaretlenmiş verilerin belirtilmesi gönüllülük esasına bağlıdır ve bu bilgiler size kişisel olarak hitap etmek için kullanılacaktır. Onayınızdan sonra, e-posta adresinizi size haber bülteni gönderme amacıyla kaydedeceğiz. Yasal dayanak için madde madde 6 paragraf 1 a GVYK.

Haber bülteni gönderilmesi için verdiğiniz onayı istediğiniz zaman geri çekebilir ve haber bülteni üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Onayı geri çekme isteğinizi her haber bülteni e-postasında gönderilen bağlantıyı tıklayarak veya adı geçen, veri koruma irtibat kişisiyle iletişime geçerek talep edebilirsiniz.

6.2- Haber Bülteni Takibi

Haber bülteni gönderirken kullanıcı davranışınızı değerlendirmekteyiz. Bu değerlendirme için gönderilen e-postalar, sitemizde depolanan “web işaretçilerini” veya takip piksellerini içermektedir. Değerlendirmeler için bahsi geçen verileri ve web işaretçilerini e-posta adresiniz ve kişisel kimlik bilgilerinizle birleştirmekteyiz.

Bu yolla elde edilen verileri kullanarak, haber bültenini kişisel ilgi alanlarınıza uygun hale getirmek için bir kullanıcı profili oluşturuyoruz. Bu şekilde, haber bültenimizi ne zaman okuduğunuzun, bültende hangi bağlantıları tıkladığınızın kaydını tutuyor ve kişisel ilgi alanlarınıza dair çıkarımda bulunuyoruz. Bu verileri, sitemizde aldığınız aksiyonlarla ilişkilendiriyoruz.

Bu takip yöntemine her e-posta beraberinde gönderilen ayrı bağlantıyı tıklayarak, istediğiniz zaman itirazda bulunabilirsiniz. Bilgileriniz, haber bülteni aboneliğiniz devam ettiği sürece saklanacak. Siz çıkış yaptıktan sonra verileri yalnızca istatistiksel olarak ve isimsiz bir şekilde tutuyoruz.

Ayrıca, e-posta uygulamanızda resim görüntülemeyi varsayılan olarak devre dışı bıraktıysanız bu türden takip mümkün olmamaktadır. Bu durumda, haber bülteni bütünüyle gösterilmeyecek ve bütün özellikleri kullanamayacaksınız. Resimleri elle görüntülerseniz, yukarıda bahsi geçen takip sistemi devreye girecektir.

7- Hesap

Bize kaydolma ve bir otelfiyattakip.com kullanıcı hesabı oluşturma şansınız bulunuyor. Kayıt için aşağıdaki verileri topluyor ve kaydediyoruz:

 • E-posta
 • Şifre

Bahsi geçen verilerin belirtilmesi zorunludur; diğer tüm bilgileri portalımızı kullanarak gönüllülük esasına göre paylaşabilirsiniz.

Kayıttan sonra kişisel, şifre korumalı erişime sahip olacaksınız ve depoladığınız verileri görüntüleyebilecek ve yönetebileceksiniz. Kayıt gönüllük esasına bağlıdır ancak hizmetlerimizin kullanımı için gerekli olabilir.

Bu bilgileri, siz erişiminizi kalıcı olarak silene kadar saklayacağız. Portalı kullandığınız süre içerisinde gönüllülük esasına dayalı olarak paylaştığınız verileri önceden silmediğiniz sürece saklamaya devam edeceğiz. Korumalı kullanıcı hesabınızdaki bütün bilgileri yönetebilir ve değiştirebilirsiniz. Bunun için yasal dayanak: madde 6 GVKY 1 a, b ve f.

8- Otelfiyattakip.com Kontrol Paneli

Otel ve acente sahipleri, kontrol panel işlevini kullanarak otellerini yönetebilir. Bu işlevi kullanmak için kayıt olmanız gerekli. Kayıt için aşağıdaki verileri topluyor ve kaydediyoruz:

 • Kişisel unvan
 • Ad ve Soyad
 • İş e-posta adresi
 • İş telefon numarası
 • Şifre

Bahsi geçen verilerin belirtilmesi zorunludur; diğer tüm bilgileri portalımızı kullanarak gönüllülük esasına göre paylaşabilirsiniz.

Kayıttan sonra kişisel, şifre korumalı erişime sahip olacaksınız ve depoladığınız verileri görüntüleyebilecek ve yönetebileceksiniz. Toplanan veriler, otelfiyattakip.com ve ilgili otel sahibi arasında yalnızca sözleşme ilişkilerini uygulamak üzere kullanılacaktır. Veri işleme konusunda yasal dayanak: GVKY madde 6, paragraf 1 a ve b.

9- Sosyal eklentilerin kullanımı

Bu site, altyapı hizmeti sunan şirketin sosyal eklentilerini kullanmaktadır

 • Facebook, Instagram (işleten: Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, ABD)
 • YouTube (YouTube LLC 901 Cherry Avenue, San Bruno, CA 94066, ABD)
 • Twitter (işleten: Twitter Inc., 795 Folsom St., Suite 600, San Francisco, CA 94107, ABD)
 • LinkedIn (LinkedIn Corporation1000 W. Maude Avenue, Sunnyvale, CA 94085, ABD)
 • Pinterest (işleten: Pinterest Inc., 635 High Street, Palo Alto, CA, 94301, ABD)
 • Xing (XING SE, Dammtorstraße 30, 20354 Hamburg)

Bu eklentiler genel anlamda standart verileri sizden toplayarak ilgili tedarikçinin sunucusuna göndermektedir. Gizliliğinizin korunması için teknik önlemler aldık ve bu önlemler sayesinde ilgili eklenti tedarikçilerinin, verilerinizi sizin rızanız olmadan toplayamayacağını garanti ediyoruz. Eklentilere bağlı bir siteyi ziyaret ettiğinizde ilk olarak bunlar devre dışı kalacaktır. Siz ilgili simgeyi tıklayana kadar eklentiler etkin hale gelmeyecek. Simgeyi tıklayarak verilerinizin ilgili tedarikçiye iletilmesine izin vermiş olacaksınız. Eklenti kullanımı konusunda yasal dayanak: madde 6, GVKY kısmı paragraf 1a ve f.

Eklentiler etkinleştirildikten sonra IP adresiniz gibi kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizi de toplar ve bunları saklamak üzere ilgili tedarikçinin sunucusuna gönderir. Etkinleştirilen sosyal eklentiler de ilgili siteyi ziyaret ettiğinizde benzersiz bir tanımlayıcıya sahip bir çerez oluşturur. Bu işlem, tedarikçinin kullanıcı davranışınızın bir profilini oluşturmasını sağlar. İlgili tedarikçinin sosyal ağının bir üyesi olmasanız da bu gerçekleşir. Tedarikçi sosyal ağının bir üyesiyseniz ve ziyaretiniz esnasında siteye giriş yaptıysanız, verileriniz ve siteye ziyaretiniz hakkındaki bilgiler sosyal ağdaki profilinizle ilişkilendirilir. İlgili tedarikçinin verilerinizin ne kadarını topladığı konusunda hiçbir etkimiz bulunmamaktadır. Veri işleme oranı, niteliği ve amacı; gizliliğinizi koruma haklarınız ve ayar seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen ilgili sosyal ağ tedarikçisine ait veri koruma bildirimlerine bakın. Bunları aşağıdaki adreslerde bulabilirsiniz:

 • Facebook: https://tr-tr.facebook.com/policy.php
 • Twitter: https://twitter.com/en/privacy
 • Pinterest: https://policy.pinterest.com/tr/privacy-policy
 • Instagram: https://help.instagram.com/519522125107875?helpref=page_content
 • Xing: https://privacy.xing.com/en/privacy-policy
 • Youtube: https://support.google.com/youtube/topic/2803240?hl=tr&ref_topic=6151248
 • LinkedIn: https://www.linkedin.com/legal/privacy-policy?_l=tr_TR

10- Facebook Connect

Size Facebook hesabınızla kayıt olma ve giriş yapma seçeneğini sunuyoruz. Facebook’la kayıt olursanız, Facebook sizden Facebook hesabınızdaki belli verileri bizimle paylaşmak için izin isteyecek. Bu bilgiler; kimliğinizin ve cinsiyetinizin doğrulanabilmesi için adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi, Facebook profilinizin linkini, zaman diliminizi, doğum tarihinizi, profil fotoğrafınızı, “Beğenme” bilgilerinizi ve arkadaş listenizi içerebilir.

Bu veriler Facebook tarafından toplanarak, Facebook gizlilik politikası’ndaki politikalara uygun olarak bize iletilecek. Facebook'tan aldığımız bilgileri Facebook hesabınızdaki gizlilik ayarlarından denetleyebilirsiniz.

Bu veriler hesabınızın açılması, temini ve kişiselleştirilmesi için kullanılacak. Bunun için yasal dayanak: madde 6 GVKY 1 a, b ve f. Bize Facebook üzerinden kaydolursanız, hesabınız otomatik olarak Facebook hesabınızla ilişkilendirilecek ve sitemizdeki aktiviteleriniz, eğer mevcutsa, Facebook’ta paylaşılacak ve zaman tünelinizde ve haber akışı sayfanızda yayınlanacak.

11- Çerezlerin kullanımı

Çerezler cihazınızda sitemizin kullanıldığı süre boyunca depolanacak. Çerezler, sabit diskinizde, kullandığınız tarayıcı için ayrılmış alanda saklanan küçük metin dosyalarıdır; çerezlerin bırakıldığı bu noktadan belirli bilgiler toplanır. Çerezler herhangi bir program çalıştıramaz veya cihazınıza herhangi bir virüs bulaştıramaz. Sitenin daha kullanıcı dostu olmasını ve genel olarak daha hızlı çalışmasını sağlarlar. Çerezleri aynı zamanda daha sonraki ziyaretlerinizde sizi tanımak için de kullanırız.

Bu site, kapsamı ve işlevi aşağıda açıklanan, aşağıdaki çerez türlerini kullanmaktadır:

11.1- Kısa süreli çerezler

Bu çerezler, tarayıcınızı kapattığınızda otomatik olarak silinir. Buna özellikle oturum çerezleri de dâhildir. Bu çerezlerin kaydettiği “oturum kimliği” ile ortak oturuma tarayıcınızdan farklı istekler atayabilirsiniz. Bu işlem, sitemize döndüğünüzde cihazınızın tekrar tanınmasını sağlar. Oturum çerezleri siteden çıkış yaptığınızda veya tarayıcınızı kapattığınızda silinir.

11.2- Kalıcı çerezler

Bu çerezler, her çereze göre değişebilen, belirli bir süreden sonra otomatik olarak silinir. Çerezleri istediğiniz zaman tarayıcı güvenlik ayarlarından silebilirsiniz.

11.3- Flash çerezleri

Flash çerezleri tarayıcınız üzerinden değil, Flash eklentiniz üzerinden toplanır. Ayrıca, uçbiriminizde depolanan HTML5 depolama nesnelerini kullanmaktayız. Bu nesneler, gerekli verileri kullandığınız tarayıcıdan bağımsız olarak kaydeder ve otomatik son geçerlilik tarihleri yoktur. Flash çerezlerinin işlenmesini istemiyorsanız, Mozilla Firefox için “Better Privacy” https://addons.mozilla.org/tr/firefox/extensions/privacy-security/) veya Google Chrome için Adobe Flash Killer Cookie gibi uygun bir eklenti kurmalısınız. Tarayıcınızı gizli moda ayarlayarak HTML5 depolama nesnelerinin kullanımını engelleyebilirsiniz. Ayrıca çerezlerinizi ve tarayıcı geçmişinizi düzenli olarak elle temizlemenizi de tavsiye ediyoruz.

11.4- Çerezleri engelleme

Tarayıcınızı ve Uygulama ayarlarınızı istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz ve örneğin, üçüncü şahıslarca sunulan çerezlerin veya tüm çerezlerin kullanımını reddedebilirsiniz. Bu durumda sitenin tüm özelliklerini kullanamayabileceğinizi lütfen unutmayın.

11.5- Hukuki mesnetler ve depolama süresi

Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerin olası işlenmesi için hukuki mesnetler ve depolama süresi değişiklik gösterir ve aşağıdaki bölümlerde izah edilmiştir.

12- Analiz

Sitelerimizin analiz edilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla aşağıda açıklanan muhtelif hizmetleri kullanmaktayız. Bu şekilde, sitemizi kaç kişinin ziyaret ettiği, en çok hangi bilginin arandığı ve kullanıcıların siteyi nasıl bulduğu gibi bilgileri analiz edebilmekteyiz. Topladığımız veriler, söz konusu kişinin bir siteye hangi sitelerden yönlendirildiği (“yönlendiren”), sitede hangi alt sayfaların, ne sıklıkla ziyaret edildiği ve bir alt sayfanın görüntülendiği sürenin uzunluğu bilgilerini içerir. Bu sayede, sitemizi daha kullanıcı dostu yapmak için geliştirip iyileştirebiliyoruz. Toplanan veriler, bireysel kullanıcıların kişisel olarak tanınmasını sağlamaz. İsimsiz veya takma ada sahip veriler toplanacaktır. Bunun için yasal dayanak, GVKY madde 6 paragraf 1 f.

12.1- Google Analytics

Bu site, bir Google Inc (1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, ABD) web analizi hizmeti olan Google Analytics’i kullanmaktadır. Bu kullanım Universal Analytics işletim kipini içermektedir. Bu sayede, birden fazla cihazdan takma adlı bir kullanıcı kimlik numarasına veri, oturum ve etkileşim atayabiliyor ve böylece bir kullanıcının tüm cihazlardaki aktivitelerini analiz edebiliyoruz.

Google Analytics, analiz edilecek siteyi kullanmanızı sağlayan çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi kullanmanız sonucunda, çerez tarafından oluşturulan bilgiler genellikle ABD’deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada depolanır. Bu sitede IP anonimleştirmenin etkinleştirilmesi durumunda, Avrupa Birliği Üye Ülkeleri ve Avrupa Ekonomik Alanı Anlaşması'na tabi diğer taraflar için, IP adresi önceden gizlenecektir. Tam IP adresi ABD’deki bir Google sunucusuna yalnızca istisnai durumlarda iletilecek ve orada gizlenecektir. Tarayıcınızdan Google Analytics bağlamında iletilen IP adresi diğer Google verileriyle birleştirilmeyecektir. Google bu site operatöründeki bilgileri, site aktivitesi hakkındaki raporların bir araya getirilebilmesi ve siteye ve internete bağlı diğer hizmetlerin site operatörüne iade edilebilmesi için siteyi kullanımınızı değerlendirmek üzere kullanacaktır. Veri işlemedeki meşru menfaatimiz de bu amaçladır. Google Analytics kullanımı için yasal dayanak GVKY madde 6 paragraf 1 f. Gönderdiğimiz veriler ve bağlantılı çerezler, kullanıcı bilgileri (kullanıcı kimlik no gibi) ve tanıtıcı kimlik bilgileri, hizmetlerimizi son kullanışınızdan 14 ay sonra silinir. Depolanma süresi dolan veriler ayda bir otomatik olarak silinir. Kullanım hükümleri ve koşulları ve veri koruma hakkında daha fazla bilgiye https://www.google.com/analytics/terms/tr.html ve https://policies.google.com/?hl=tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çerezlerin depolanmasını tarayıcı yazılımınızda bulunan ilgili ayarla engelleyebilirsiniz. Ancak bu durumda sitenin tüm özelliklerini kullanamayacabileceğinizi unutmayın. Çerez tarafından oluşturulan ve site kullanımınızla (IP adresiniz dahil) ilişkili bilgilerin Google tarafından toplanmasını ve işlenmesini https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=tr aracını indirerek ve kurarak da engelleyebilirsiniz. Devre dışı bırakma çerezleri, gelecekte bu siteyi ziyaret ettiğinizde bilgilerinizin toplanmasını engeller. Çeşitli cihazlarda Universal Analytics toplanmasını engellemek istiyorsanız, kapsam dışı ayarını kullanımdaki tüm sistemler için yapmanız gerekir. Burayı tıklayarak çerezi devre dışı bırakma işlemini ayarlayın:Google Analytics’i Devre Dışı Bırak.

12.2- Google Etiket Yöneticisi

Şeffaflık gerekçesiyle, Google Etiket Yöneticisi’ni kullandığımızı bilgilerinize sunarız. Google Etiket Yöneticisi’nin kendisi kişisel olarak tanınmaya neden olan herhangi bir bilgi toplamamaktadır. Etiket Yöneticisi, etiketlerimizi bünyemizde barındırmamızı ve yönetmemizi kolaylaştırmaktadır. Etiketler; trafiği ve kullanıcı davranışını ölçmeyi, online reklamcılığın ve sosyal kanalların etkilerini kayıt altına almayı, yeniden pazarlamayı tesis etmeyi ve hedef kitlelere odaklanmayı ve bunların yanında, siteleri test etmeyi ve en iyi duruma getirmeyi sağlayan küçük kod öğeleridir. Deaktive ettiyseniz, Google Etiket Yöneticisi bunu dikkate alacaktır. Google Etiket Yöneticisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu linke bakabilirsiniz:https://www.google.com/intl/tr/tag-manager/use-policy.html/

12.3- eTracker

etracker GmbH (https://www.etracker.com/en/) teknolojilerini kullanan bu sitede pazarlama ve optimizasyon amaçlarıyla veri toplanmakta ve depolanmaktadır. Bu veriler, takma isim altında kullanım profilleri oluşturmak için kullanılabilir. Bu amaçla çerezler kullanılabilir. eTracker teknolojileriyle toplanan veriler, bu site ziyaretçilerini kişisel olarak tanıma amacıyla kullanılmaz ve takma isim sahibi hakkındaki kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerle, söz konusu kişinin izni olmadan birleştirilmeyecektir. Veri toplanmasına ve depolanmasına ileriye dönük olarak itiraz edebilirsiniz. Lütfen beni etracker sayımının dışında tutun.

eTracker’ı sitemizin kullanım analizini ve düzenli geliştirmeleri yapabilmek için kullanıyoruz. Topladığımız istatistikler sayesinde, sitemizi siz kullanıcılarımız için daha ilginç olacak şekilde geliştiriyoruz. Toplanan veriler kalıcı bir şekilde depolanacak ve takma bir isim altında analiz edilecektir. eTracker kullanımı için yasal dayanak: GVKY madde 6 paragraf 1 f. Üçüncü şahıs ortak bilgileri: etracker GmbH, Erste Brunnenstraße 1, 20459 Hamburg; https://www.etracker.com/en/data-privacy/.

12.4- Hotjar

Hotjar Ltd. (https://www.hotjar.com) teknolojilerini kullanan bu hizmette veriler optimizasyon amacıyla toplanmakta ve depolanmaktadır. Bu veriler, takma isim altında kullanım profilleri oluşturmak için kullanılabilir. Bu amaçla çerezler kullanılabilir. Hotjar teknolojileriyle toplanan veriler, bu site ziyaretçilerini kişisel olarak tanıma amacıyla kullanılmaz ve takma isim sahibi hakkındaki kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerle, söz konusu kişinin izni olmadan birleştirilmeyecektir. Hotjar Kullanılan Bir Siteyi ziyaretiniz ettiğinizde, Hotjar’ın bilgilerinizi toplamasını Hotjar Kapsamı Dışında Kalma sayfasını https://www.hotjar.com/legal/compliance/opt-out ziyaret ederek ve ‘Disable Hotjar’ı tıklayarak veya tarayıcınızda Takip Etme’yi (TE) etkinleştirerek istediğiniz zaman kapsam dışı bırakabilirsiniz.

12.5- Taboola

Taboola teknolojilerini kullanan bu hizmette veriler optimizasyon amacıyla toplanmakta ve depolanmaktadır. Sitelerimizdeki Taboola etiketleri ve pikseli, sayfalarımızda karma bir Taboola Kullanıcı ID bağlantılı sayfa ziyaretleri ve eylemler (tıklama, dönüşüm) hakkında bilgi toplamaktadır. Piksel özellikle sitemizden (çerezden okunan ilk ve sonraki sayfa ziyaretleri, dönüşüm verileri ve ilişkili karma Taboola Kullanıcı ID bilgileri dâhil) olay ve kullanıcının tarayıcıdan okunan ve işletim sistemi, tarayıcı tipi ve sürümü dâhil kullanıcı bilgilerini toplar. Taboola’nın bilgilerinizi toplamasını istemiyorsanız Taboola Kapsam dışı sayfasına https://www.taboola.com/privacy-policy#user-choices-and-optout üzerinden ulaşabilirsiniz.

12.6- Outbrain

Sitemize Outbrain UK tarafından sunulan ‘Özel Hedef Kitle’ Pikselinin entegrasyonunu yaptık. Bu piksel sayesinde, tarayıcınızla Outbrain sunucusu arasında doğrudan bağlantı olacaktır. Outbrain bu bağlantıyı kullanarak cihazınızdan belirli tarayıcı bilgilerine erişim sağlamaktadır. Bu sayede, özel pazarlama eylemleri (örneğin, reklam başlıkları) gerçekleştirebiliyoruz; Outbrain Küçük uygulamasıyla entegre başka sitelerde size bunları gösterebiliyoruz. Outbrain Gizlilik Politikası hakkında daha fazla bilgiyi https://www.outbrain.com/legal/privacy#advertising_behavioral_targeting adresinde bulabilirsiniz; kapsam dışı kalmak isterseniz, https://www.outbrain.com/legal/privacy#advertising_behavioral_targetingadresinde 2. kısımda bu işlemi gerçekletşirebilirsiniz.

12.7- Intent Media

Ziyaretçileri tanımlamak için online tanımlayıcılar kullanan Intent Media üzerinden kişiye özel reklam sunuyoruz. Intent Media’nın gizlilik politikasını görmek için http://intentmedia.com/privacy-policy/ bağlantısını tıklayın. Kapsam dışı kalmak için https://intentmedia.com/opt-out/ bağlantısını tıklayın.

12.8. Görüş Bildirme

Hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla, kullanıcı anketleri için Usabilla B.V., Amsterdam, Hollanda çıkışlı ‘Usabille’ ürününü kullanıyoruz. Bu hizmet programı, belirli kullanıcı bilgilerini iletmek ve işlemek için Usabilla sunucusuyla doğrudan bağlantı kuran bir çerez kullanmaktadır. Bilgilerinizi sadece anonim formatta işliyoruz. Daha fazla bilgi için Usabilla Gizlilik Politikasına https://usabilla.com/privacy/ üzerinden ulaşabilirsiniz.

13- Reklam

Kullanıcılarımıza, ilgi alanlarına göre şekillendirilmiş daha fazla reklam sunabilmek için pazarlama amaçlı çerezler kullanıyoruz. Çerezleri, reklamların gösterilme ihtimalini düşürmek ve reklam ölçütlerimizin etkililiğini ölçmek için de kullanmaktayız. Bu bilgiler reklam ağları gibi üçüncü taraflarla da paylaşılabilir. Bunun için yasal dayanak, GVKY madde 6 paragraf 1 a ve f. Bilgi işleme sürecinde, doğrudan pazarlama konusundaki meşru menfaate uygun amaçlar hedeflenmektedir. Bilgilerinizin bu türden reklam amaçlarıyla işlenmesine istediğiniz zaman itirazda bulunma hakkına sahipsiniz. Bu amaçla, ilgili hizmetler için aşağıdaki kapsam dışı bırakma seçeneklerini sunuyoruz. Alternatif olarak, tarayıcınızın ve uygulamanızın ayarlarında çerezlerin tutulmasını engelleyebilirsiniz.

Reklamları eşleştirme hizmeti olan Google AdSense’i kullanıyoruz. Google AdSense çerezleri ve web işaretçilerini (görünmez grafikler) kullanır. Bu web işaretçileri, bu sitenin sayfalarındaki ziyaretçi trafiği gibi bilgilerin analizini sağlar. Bu sitenin (kullanıcı IP adreslerini içeren) kullanımı aracılığıyla, çerezler ve web işaretçileri tarafından oluşturulan bilgiler ve reklam formatlarının dağılımı ABD’deki bir Google sunucusuna iletilir ve orada depolanır. Google bu bilgileri bağlı şirketlerine gönderebilir. Ancak, Google IP adresinizi depolanmış diğer bilgilerinizle birleştirmez. Kullanıcılar çerezlerin kurulumunu tarayıcı yazılımlarında ve Uygulama ayarlarında bulunan ilgili ayarla engelleyebilir. Ancak bu durumda sitenin tüm özelliklerinin kullanılamayacağı unutulmamalıdır. Kullanıcı, bu siteyi kullanarak, Google’ın topladığı bilgilerinin yukarıda bahsi geçen şekilde ve amaçlarla işlenmesine izin vermektedir.

13.1- Google Ads ve Dönüşüm İzleme

Hizmetlerimize dikkat çekmek için Google Ads görüntüleme esaslı reklamları yerleştiriyoruz ve bu bağlamda ilgi alanlarına ve konuma dayalı, kişiselleştirilmiş online reklam yapma amacıyla da Google ziyaret takibini kullanıyoruz. IP adreslerini anonimleştirme seçeneği, Google Etiket Yöneticisi tarafından, bu sayfanın kaynağında görülmeyen dahili bir ayarla kontrol edilmektedir. Bu dahili ayar, gizlilik yasalarının gerektirdiği anonimleştirmenin IP adreslerini kapsaması için konmuştur.

Reklamlar Google reklam ağındaki sitelerdeki arama istekleri temel alınarak gösterilmektedir. Reklamlarımızı belirli arama terimleriyle birleştirebilmekteyiz. Çerezlerin kullanımıyla, geçmiş kullanıcı ziyaretlerine dayanan reklamları sitemize koyabilmekteyiz.

Bir kullanıcı bir reklamı tıkladığında, Google, kullanıcının cihazına bir çerez yerleştirir. Kullanılan çerez teknolojisiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen Google’ın site istatistiklerine ve veri gizliliği politikalarındaki açıklamalarına göz atın.

Bu teknolojinin kullanımıyla Google ve müşterileri olarak biz, bir kullanıcının bir reklamı tıkladığı ve sitelerimize yönlendirildiği bilgisine ulaşmaktayız. Bu yolla elde edilen bilgiler yalnızca reklam optimizasyonuyla ilgili istatiksel analizler için kullanılmaktadır. Bir ziyaretçiyi kişisel olarak tanımamızı sağlayacak herhangi bir bilgi almamaktayız. Google tarafından bize sağlanan istatistikler, reklamlarımızdan birini tıklamış kullanıcıların toplam sayısını ve uygulanabildiği yerde, bu kullanıcıların sitemizde dönüşüm etiketi olan bir sayfaya yönlendirilip yönlendirilmediği bilgilerini içerir. Bu istatistikler, tıklama alan reklamlarımıza hangi arama terimlerinin daha sık götürdüğünü ve hangi reklamların bize iletişim formu üzerinden ulaşan kullanıcıya götürdüğünü takip etmemizi sağlamaktadır. Eğer istemezseniz, bu teknoloji için gerekli çerezlerin depolanmasını örneğin tarayıcınızdaki veya Uygulamanızdaki ayarları kullanarak engelleyebilirsiniz. Bunu tercih ettiğiniz takdirde ziyaretiniz kullanıcı istatistiklerine eklenmeyecektir.

Ayrıca, reklam ayarları üzerinden Google reklam türlerini seçebilir veya Google’daki ilgi alanına dayalı reklamları devre dışı bırakabilirsiniz. Alternatif olarak, Network Advertising Initiative’in kapsam dışı bırakma aracını kullanarak üçüncü taraflara ait çerezlerin kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz.

Ancak, hem biz hem de Google, bu siteyi kaç kullanıcının, ne zaman ziyaret ettiği hakkındaki istatistiksel bilgileri almaya devam edeceğiz. Bu istatistiklerde de yer almak istemiyorsanız tarayıcınızda ek programlar (Ghostery eklentisi gibi) kullanarak bunu engelleyebilirsiniz.

13.2- Google DoubleClick

Bir Google Inc. hizmeti olan DoubleClick’i kullanıyoruz. DoubleClick kullanıcı tabanlı web reklamları yerleştirmek için çerezleri kullanmaktadır. Çerezler, tarayıcınızda hangi reklamların zaten gösterildiğini ve sizin bir siteyi yerleştirilen bir reklam aracılığıyla ziyaret edip etmediğinizi tespit eder. Bu şekilde, çerezler kişisel olarak tanınmaya neden olan herhangi bir bilgiyi toplamaz ve bu türden herhangi bir bilgiye link veremezler.

Kullanıcı tabanlı reklam almak istemiyorsanız Google’ın reklam ayarlarını kullanarak reklam yerleştirmeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

Google’ın çerezlerini nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Google’ın gizlilik beyanına bakın.

13.3- Google Dinamik Yeniden Pazarlama

Sitemizde Google Ads’ün dinamik yeniden pazarlama fonksiyonunu kullanıyoruz. Bu teknoloji, siz sitemizi ziyaret ettikten sonra hedef kitleye yönelik otomatik olarak oluşturulan reklamları yerleştirmemizi sağlıyor. Reklamlar, sitemizi son ziyaretinizde tıkladığınız ürün ve hizmetlere yöneltilir.

Google ilgi alanına dayalı reklamları oluşturmak için çerezleri kullanır. Çerezler, sitemizi ziyaret ederken tarayıcınızda depolanan küçük metin dosyalarıdır. Bu süreç esnasında, Google genellikle web istediğiniz, IP adresiniz, tarayıcı türünüz, tarayıcı diliniz ve isteği ilettiğiniz tarih ve saat gibi bilgileri depolar. Bu bilgiler yalnızca web tarayıcısını belli bir cihazla eşleştirme amacıyla kullanılır. Kişilerin kimliğinin belirlenmesinde kullanılamaz.

Google’dan kullanıcı tabanlı reklam almak istemiyorsanız Google’ın reklam ayarlarını kullanarak reklam yerleştirmeyi devre dışı bırakabilirsiniz. Google’ın çerezlerini nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Google’ın gizlilik beyanına bakın.

13.4- AppNexus

Bu site, 28 W 23rd Street, 4th floor, New York, New York – 10010, ABD adresinde faaliyet gösteren AppNexus Inc. şirketi tarafından sunulan AppNexus hizmetini kullanmaktadır. AppNexus diğer özelliklerinin yanında, cihazınızda depolanan çerezleri kullanır ve web kullanımının ve web işaretçilerinin analizini mümkün kılar. Kullanım esnasında kullanıcınızın IP adresini ve aktivitelerini içeren bilgiler bir AppNexus Inc. sunucusuna iletilir ve orada depolanır. AppNexus Inc. bu bilgileri gerektiği durumlarda yasa tarafından belirtilmişse veya bu bilgiler üçüncü partiler tarafından işlenmişse üçüncü partilere iletecektir. Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerin (özellikle IP adresinizi) toplanmasını ve yollanmasını veya işlenmesini tarayıcınızdaki JavaScript’ı devre dışı bırakarak ya da “NoScript” gibi bir araç kurarak engelleyebilirsiniz. Daha fazla bilgiye AppNexus’un gizlilik beyanından ulaşabilirsiniz. Ayrıca AppNexus için kapsam dışı bırakmayı ayarlayabilirsiniz.

13.5- Criteo

Kullanıcının internette dolaşma davranışı hakkındaki bilgiler pazarlama amaçlarıyla toplanır ve sitemize ve Criteo (Criteo GmbH, Criteo GmbH, Gewürzmühlstr. 11, 80538 Münih) teknolojisini kullanan online içeriğe bunun için yalnızca anonim formda olan çerezler yerleştirilir. Bu, Criteo’nun internette dolaşma davranışını analiz etmesini ve sonra da diğer siteler ziyaret edilirken ilgili bir satış başlığı reklamıyla ürün tavsiyelerini göstermesini sağlar. Anonim bilgiler, hiçbir durumda site ziyaretçilerinin kimliğini belirlemek için kullanılamaz. Criteo tarafından toplanan bilgiler yalnızca reklamla ilgili içeriği geliştirmek için kullanılacaktır. Gösterilen her satış başlığında küçük “i” harfini (bilgi için) görebilirsiniz; farenizi bu harfin üzerine götürür ve harfi tıklarsanız, size sistemi açıklayan ve kapsam dışı bırakma seçeneği sunan bir sayfa açılacaktır. “Kapsam dışı bırak”ı tıklayarak bu satış başlığının gelecekte size gösterilmesini engelleyecek olan bir devre dışı bırakma çerezi ayarlamış olacaksınız. Bu çerez başka sebeplerle kullanılmayacak ve üçüncü taraflara gönderilmeyecektir. Criteo hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve internette dolaşma davranışınızın anonim analizine itirazda bulunmak için http://www.criteo.com/en/privacy/sitesine bakın.

13.6- RTB House

Kullanıcının internette dolaşma davranışı hakkındaki bilgiler pazarlama amaçlarıyla toplanır ve sitemize ve RTB House (RTB House SA, 61/101 Złota Street, 00-819 Varşova Polonya) teknolojisini kullanan online içeriğe bunun için yalnızca anonim formda olan çerezler yerleştirilir. Bu, RTB House’un internette dolaşma davranışını analiz etmesini ve sonra da diğer siteler ziyaret edilirken ilgili bir satış başlığı reklamıyla ürün tavsiyelerini göstermesini sağlar. “Kapsam dışı bırak”ı tıklayarak bu satış başlığının gelecekte size gösterilmesini engelleyecek olan bir devre dışı bırakma çerezi ayarlamış olacaksınız. Bu çerez başka sebeplerle kullanılmayacak ve üçüncü taraflara gönderilmeyecektir. RTB House hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve internette dolaşma davranışınızın anonim analizine itirazda bulunmak için https://www.rtbhouse.com/de/privacy/ sitesine bakın.

13.6- OpenX

Bu site, Maximilianstrasse 35a, 80539 Münih, Almanya adresinde faaliyet gösteren OpenX GmbH şirketi tarafından sunulan OpenX hizmetini kullanmaktadır. OpenX diğer özelliklerinin yanında cihazınızda depolanan çerezleri kullanır ve web kullanımı analizini mümkün kılar. Kullanım esnasında kullanıcınızın IP adresini ve aktivitelerini içeren bilgiler bir OpenX GmbH sunucusuna iletilir ve orada depolanır. OpenX GmbH bu bilgileri gerektiği durumlarda yasa tarafından belirtilmişse veya bu bilgiler üçüncü şahıslar tarafından işlenmişse üçüncü şahıslara iletecektir. Kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerin (özellikle IP adresinizi) toplanmasını ve yollanmasını veya işlenmesini tarayıcınızdaki JavaScript’ı devre dışı bırakarak engelleyebilirsiniz. OpenX’in kullanımıyla veri koruma hakkındaki daha fazla bilgiye gizlilik beyanlarından ulaşabilirsiniz. Bir kapsam dışı bırakma ayarlayabilirsiniz.

13.7- Rubicon

Bu site, The Rubicon Project, Inc., 12181 Bluff Creek Drive, 4th Floor, Playa Vista, CA, 90094, ABD adresinde faaliyet gösteren Rubicon şirketinin JavaScript kodunu kullanmaktadır. Tarayıcınızda JavaScript aktive edilmişse ve JavaScript engelleyici kurulu değilse, tarayıcınız kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgileri uygun olduğu üzere Rubicon’a iletecektir. Rubicon’un veri kullanımı ve veri koruması ile ilgili daha fazla bilgiye Rubicon’un gizlilik beyanından ulaşabilirsiniz. Rubicon kodunun çalışmasını tamamen engellemek istiyorsanız, buradan itiraz edebilirsiniz.

13.8- Facebook ailesi Özel Hedef Kitleleri

Facebook ve Instagram için Facebook Özel Hedef Kitleleri (Facebook Custom Audiences1601 S. California Avenue, Palo Alto, CA, 94304) ürünü de kullanıcıya dayalı online reklamcılığın bir parçası olarak kullanılmaktadır. Kullanım verilerinizden çift yönlü olmayan ve kişisel olmayan bir sağlama toplamı (sağlama değeri) üretilmekte ve analiz ve pazarlama amaçlarıyla Facebook’a gönderilebilmektedir. Bu süreçte bir Facebook çerezi bırakılmaktadır. Bu sayede, sitedeki aktiviteleriniz (internette dolaşma davranışı, ziyaret edilen alt sayfalar vb.) hakkında bilgi toplanır. IP adresiniz depolanır ve coğrafi kiplenim için kullanılır.

Veri toplamanın amacı ve boyutu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve veri kullanımında ileri işlem yapmak ve gizlilik ayarlarına ulaşmak için Facebook’un gizlilik politikasına göz atın (https://tr-tr.facebook.com/privacy/explanation) ve Instagram (https://help.instagram.com/519522125107875?helpref=page_content).

14- Veri iletimi

Genel bir kural olarak; yasal olarak bir zorunluluğumuz bulunmuyorsa veya sözleşme ilişkilerini yürütmek için veri transferi gerekli değilse veya verilerinizin transfer edilmesi için daha önce açık müsaade vermediyseniz, verileriniz üçüncü taraflara iletilmeyecektir.

Online ödeme tedarikçileri iletişim temsilcileri gibi harici hizmet sağlayıcıları ve bağlı şirketler verilerinizi yalnızca siparişinizi işlemek için gerekli olduğu ölçüde alacaklardır. Bu tür durumlarda, iletilen verilerin boyutu minimum gerekliliği aşmayacaktır. Hizmet sağlayıcılarımız kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizle bağlantıya geçerse, bunun siparişi işleme sürecinde olduğu gibi GVKY’nin 28. maddesine uygun olarak veri koruma yasaları düzenlemeleriyle bağdaştığından emin olacağız. Lütfen tedarikçinin ilgili gizlilik politikasını da dikkate alın. Hizmetlerin yasal gerekliliklere uygunluğunu belli bir dereceye kadar incelesek de, üçüncü tarafların içeriğinden ilgili tedarikçi sorumludur.

Verilerinizi AB/AEA çerçevesinde işlemenin önemini vurguluyoruz. Buna rağmen, verileri AB/AEA dışında işleyen hizmet sağlayıcılarını da kullanabiliriz. Bu tür durumlarda, kişisel olarak tanınmaya neden olan bilgilerinizi iletmeden önce alıcıyla aramızda makul bir veri koruma seviyesinin belirlenmesini sağlıyoruz. Bu da, AB standart sözleşmeleriyle veya AB içi standartlara benzeyen bir yeterlik kararı çerçevesinde veri koruma seviyesine ulaşıldığı anlamına gelmektedir.

15- Veri güvenliği

Verilerinizi kazara veya kasıtlı olarak kötüye kullanılma, kaybolma, yok edilme veya yetkisi olmayan kişilerin eline geçme tehlikelerine karşı korumak için yoğun teknik ve işlevsel güvenlik önlemleri aldık. Güvenlik önlemlerimizi teknolojik gelişmelere uygun olarak güncellemek için düzenli olarak incelemekteyiz.

Son güncelleme: Ocak 2019