Kullanım Koşulları

otelfiyattakip.com, acente ve oteller için otellerin fiyatlarını karşılaştırma ve takip edebilecekleri bir sistem ve MET-AY Bilişim Ltd.Şti.’nin bir markasıdır.

Bu Kullanım Koşulları, hizmetimizi kullanımınıza ilişkin kuralları belirler. Bu Kullanım Koşulları kapsamında "Otelfiyattakip hizmeti", "hizmetimiz" ya da "hizmet" ibareleri, Otelfiyattakip tarafından, Otelfiyattakip içeriklerinin bulunması için sunulan; tüm özellik ve işlevleri, tavsiye ve incelemeleri, İnternet sitesini, kullanıcı arayüzlerini ve hizmetimizle alakalı tüm içerik ve yazılımları da kapsayan kişiselleştirilmiş hizmeti ifade eder.

Üyelik

1.1. Otelfiyattakip üyeliğiniz, sonlandırılıncaya kadar her ay yenilenerek devam eder. Otelfiyattakip hizmetini kullanabilmek için İnternet erişimine ve Otelfiyattakip'i destekleyen bir cihaza sahip olmanız yeterlidir. Gold paketimizi kullanmak için ek olarak bize bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. "Ödeme Yöntemi", zaman zaman güncelleyebileceğiniz ve hesabınız üzerinden bir üçüncü taraf ile ödemeyi de içerebilecek, mevcut, geçerli, tanınan bir ödeme yöntemi anlamına gelir. Üyeliğinizi aylık fatura kesim tarihinden önce iptal etmediğiniz sürece, tarafımıza seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden bir sonraki ayın üyelik tutarını ücretlendirme yetkisi vermiş olursunuz (bkz. "Üyelik İptali").

1.2. Üçüncü taraflarca kendi ürünleri veya hizmetleri ile bir arada sunulan özel promosyon planları veya üyelikleri de dahil olmak üzere, birkaç farklı üyelik planı sunabiliriz. Otelfiyattakip, bu gibi üçüncü taraflarca sunulan ürünlerden veya hizmetlerden sorumlu tutulamaz. Bazı üyelik planları, hizmete kaydolduğunuz sırada veya size sunulan diğer iletişimlerde açıklanacak farklı koşullara ve sınırlandırmalara sahip olabilir. Otelfiyattakip üyeliğinize dair bilgilere, Otelfiyattakip web sitesini ziyaret ederek sayfanın üst kısmında, profil adınızın altında bulunan "Hesap" bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz.

Ücretsiz Denemeler

2.1. Otelfiyattakip üyeliğinizi ücretsiz deneme ile başlatabilirsiniz. Üyeliğinizin ücretsiz deneme süresi bir ay veya kaydolurken belirtilen dönem boyunca sürecek olup ücretsiz deneme süresi yeni üyelerin ve belirli eski üyelerin hizmeti denemesi amacıyla tasarlanmıştır.

2.2. Ücretsiz deneme kriterleri tamamen Otelfiyattakip'in takdirine bağlı olarak belirlenir ve ücretsiz deneme hakkı veya süresi, suiistimali önleme amacıyla tarafımızca kısıtlanabilir. Kriterlere uymadığınızın saptanması hâlinde ücretsiz denemenizi iptal etme ve hesabınızı dondurma hakkımız saklıdır. Aynı hanenin başka bir ferdinin üyeliğinin bulunması ya da yakın bir geçmişe kadar Otelfiyattakip üyesi olması halinde, ilgili kişiler ücretsiz deneme hakkına sahip olmayacaktır. Kriterlere uygunluğun saptanması amacıyla, mevcut ya da yeni bir Otelfiyattakip üyeliği için kullanılmış cihaz kimliği, ödeme yöntemi ya da hesap e-posta adresi gibi bilgiler kullanılabilir. Diğer fırsat ya da indirim olanaklarıyla birlikte kullanım hâlinde kısıtlamalar getirilebilir.

2.3. Üyeliğinizi ücretsiz deneme süresinin bitiminden önce iptal etmemeniz hâlinde ücretsiz deneme süresinin bitiminde, Ödeme Yöntemi üzerinden aylık üyelik ücreti ödemesi alınır. Aylık üyelik ücretini ve ücretsiz deneme sürenizin bitiş tarihini görüntülemek için web sitemize girip "Profilim" sayfasındaki "Yenileme tarihim" bölümünde görebilirsiniz.

Faturalama ve Üyelik İptali

3.1. Faturalama Dönemleri. Otelfiyattakip hizmetinin üyelik bedeli ve hizmeti kullanımınıza bağlı ortaya çıkabilecek vergi ve olası işlem ücretleri gibi diğer tüm masraflar, üyeliğinizin ödeme diliminin başlangıcına karşılık gelen takvim gününde seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden aylık olarak ücretlendirilecektir. Ödeme Yönteminizin onaylanamaması ya da ücretli üyeliğinizin söz konusu aya dâhil olmayan bir günde başlaması gibi durumlarda ödeme tarihinizde değişiklikler yaşanabilir. Bir sonraki ödeme tarihinizi görmek için web sitemizi ziyaret edip " Profilim" sayfasındaki " Yenileme tarihim" bağlantısına tıklayın. Üyelik veya hizmetle ilgili ücretlere dair Ödeme Yönteminizi, hesap açtığınız anda yaklaşık bir aya kadar hizmet almanıza izin vermek de dahil olmak üzere, çeşitli yöntemlerle onaylayabiliriz. Bazı durumlarda, mevcut bakiyeniz veya kredi limitiniz ücretsiz deneme süreniz boyunca hizmetlerimizden yararlanmanıza izin verdiğimizi yansıtacak şekilde azalabilir.

3.2. Ödeme Yöntemleri. Otelfiyattakip hizmetini kullanabilmek için bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. Ödeme Yöntemlerinizi "Hesap" sayfasından güncelleyebilirsiniz. Ödeme Yöntemlerinizi, ödeme hizmeti sağlayıcıları tarafından verilen bilgileri kullanarak da güncelleyebiliriz. Herhangi bir güncellemenin ardından, geçerli Ödeme Yöntem(ler)i üzerinden ücret almaya devam etmemiz için bize yetki vermiş sayılırsınız. Birincil Ödeme Yönteminizin reddedilmesi veya abonelik ücretinizin ödemesi için artık kullanılamaması durumunda, hesabınızla ilişkilendirilmiş herhangi bir Ödeme Yöntemi üzerinden ücret almamız için bize yetki vermiş sayılırsınız. Böyle bir durumda, tahsil edilmeyen tutarlardan sorumlu olmaya devam edersiniz. Ödeme yöntemi geçerlilik tarihinin sona ermesi, yeterli bakiye olmaması veya başka nedenlerden dolayı ödemenin başarıyla gerçekleşmemesi ve hesabınızı iptal etmemeniz halinde, abonelik ücretini geçerli bir Ödeme Yönteminden tahsil edinceye kadar hizmetimize erişiminizi askıya alabiliriz. Bazı Ödeme Yöntemleri'ni kullanmanız hâlinde sağlayıcı kuruluş, tarafınızdan Ödeme Yönteminizin işlenmesiyle alakalı dış işlem ücreti gibi çeşitli masraflar tahsil edebilir. Yerel vergi tutarları kullanılan Ödeme Yöntemi'ne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için Ödeme Yöntemi hizmet sağlayıcınızla görüşün.

3.3. Üyelik İptali. Otelfiyattakip üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilir ve aylık faturalama döneminizin sonuna kadar Otelfiyattakip hizmetinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. İlgili yasaların izin verdiği ölçüde ödemelerin iadesi yoktur ve tarafımızca aya tamamlanmamış üyelik dönemleri ya da izlenmemiş Otelfiyattakip içerikleri için iade ya da ödeme yapılmamaktadır. Üyeliğinizi iptal etmek için, "Hesap" sayfasına gidin ve iptal işlemlerine yönelik talimatları izleyin. Üyeliğinizi iptal etmeniz halinde, hesabınız mevcut faturalama döneminizin sonunda otomatik olarak kapanacaktır. Hesabınızın ne zaman kapanacağını görmek için, "Hesap" sayfasındaki "Yenileme Tarihi" kısmına tıklayın. Hesabınızla Otelfiyattakip'e üye olurken Ödeme Yöntemi olarak üçüncü tarafları kullandıysanız ve Otelfiyattakip üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu işlemi söz konusu üçüncü taraf aracılığıyla yapmanız gerekebilir: örneğin; söz konusu üçüncü taraf ile hesabınıza erişip otomatik yenilemeyi kapatmak ya da söz konusu üçüncü taraf üzerinden Otelfiyattakip hizmetinden çıkmak. Ayrıca ilgili üçüncü taraf hesabınızı ziyaret ederek Otelfiyattakip üyeliğinizle ilgili faturalama bilgilerini de bulabilirsiniz.

3.4. Ücret Değişiklikleri ve Abonelik Planı. Abonelik planımızda ve hizmetimizin ücretinde zaman zaman değişiklik yapabiliriz, ancak yapılan herhangi bir ücret değişikliği veya abonelik planı değişikliği tarafınıza bildirim yapılmasını takip eden 30 günden daha erken tarafınıza uygulanmayacaktır.

Otelfiyattakip Hizmeti

4.1. Otelfiyattakip hizmetine abone olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız veya bulunduğunuz bölge veya ülkede geçerli olan reşit olma yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Reşit olmayanlar bu hizmeti ancak bir yetişkin gözetiminde kullanabilir.

4.2. Otelfiyattakip üyeliğiniz boyunca tarafınıza Otelfiyattakip hizmetine erişmenize ve Otelfiyattakip içeriklerini görüntülemenize müsaade eden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir hak sağlamaktayız. Yukarıda belirtilenler haricinde, size hiçbir hak, mülkiyet veya menfaat devredilmeyecektir. Hizmeti kamuya açık işlemlerde kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız.

4.3. Otelfiyattakip içeriklerini herhangi coğrafi konuma bağlı olmadan, internet üzerinden üyelik sürecinizde almaya devam edersiniz.

4.4. İçerik kitaplığı da dahil olmak üzere Otelfiyattakip hizmeti sürekli olarak güncellenir. Ayrıca web sitemiz, kullanıcı arayüzleri, tanıtım içerikleri ve Otelfiyattakip içeriğinin bulunabilirliği de dâhil olmak üzere hizmetimizin birçok unsurunu devamlı testlere tabi tutmaktayız.

4.5. Otelfiyattakip hizmetini, hizmetle ilişkili tüm özellikler ve işlevselliklerle birlikte, geçerli tüm yasa, kural ve yönetmeliklere ya da ilgili hizmet veya içeriğin kullanımına dair diğer kısıtlamalara uygun şekilde kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız. Otelfiyattakip hizmetinde saklanan ya da Otelfiyattakip hizmetinden ve Otelfiyattakip hizmeti aracılığıyla edinilen içerik veya bilgileri saklamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, dağıtımını yapmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, sergilemeyeceğinizi, işlemeyeceğinizi, yayımlamayacağınızı, lisanslamayacağınızı, türev ürün üretmeyeceğinizi, satışa sunmayacağınızı veya kullanmayacağınızı (Kullanım Koşulları'nda özellikle izin verilmediği sürece) kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca; Otelfiyattakip hizmeti dahilindeki içerik korumalarının hiçbirini bertaraf etmemeyi, kaldırmamayı, değiştirmemeyi, devre dışı bırakmamayı, geriletmemeyi veya bozmamayı; Otelfiyattakip hizmetine erişmek için herhangi bir robot, örümcek, kazıyıcı veya başka otomatik yollar kullanmamayı; Otelfiyattakip hizmeti üzerinden erişilebilen herhangi bir yazılımı ya da diğer ürünleri veya süreçleri kaynak koda dönüştürmemeyi, bunlar üzerinde tersine mühendislik yapmamayı veya parçalara ayırmamayı; Otelfiyattakip hizmetinin içeriğine herhangi bir kod veya ürün yerleştirmemeyi veya herhangi bir şekilde manipüle etmemeyi; herhangi bir veri madenciliği, veri toplama ya da çıkarma yöntemi kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Buna ilaveten, her türlü yazılım virüsü ya da herhangi başka bir bilgisayar kodu, dosyaları veya programları dahil olmak üzere, Otelfiyattakip hizmeti ile ilişkili herhangi bir bilgisayar yazılımı ya da donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini kesintiye uğratmak, zedelemek veya sınırlandırmak için tasarlanmış herhangi bir materyali yüklememeyi, göndermemeyi, e-posta ile veya başka şekilde göndermemeyi veya iletmemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz veya hizmeti yasadışı bir şekilde ya da dolandırıcılık amaçlı kullanmanız halinde, hizmetimizi kullanmanızı sonlandırabilir veya kısıtlayabiliriz.

4.6 Hesabın kontrolünü sürdürmek ve başkalarının hesaba erişmesini önlemek (Böyle bir durumda hesabın izlenme geçmişinde bunun bilgisi mevcut olacaktır.) adına Hesap Sahibi, hizmete erişmekte kullanılan Otelfiyattakip'i destekleyen cihazların kontrolünü elinde tutmayı sürdürmeli ve hesabın şifresini ya da hesaba bağlı Ödeme Yönteminin ayrıntılarını kimseyle paylaşmamalıdır. Hesabınızla ilgili olarak bize verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve gerektiğinde bilgileri güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Sizi, Otelfiyattakip'i veya ortaklarımızı kimlik hırsızlığı veya diğer hileli hareketlerden korumak için, hesabınızı sonlandırabilir veya hesabınızı askıya alabiliriz.

Garantiler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması. Otelfiyattakip hizmeti "olduğu gibi" ve taahhütsüz ya da koşul olmaksızın sunulmaktadır. Özellikle belirtmek gerekirse, hizmetimiz kesintisiz veya hatasız olamaz. Tarafımıza karşı tüm özel, dolaylı ya da bağlı hasarlardan feragat etmiş sayılırsınız. Bu koşullar, feragat edilemeyecek herhangi bir garantiyi veya ikamet ettiğiniz ülkenin yasaları uyarınca sahip olabileceğiniz tüketici koruma haklarını sınırlandırmamaktadır.

Toplu Davadan Feragat. İLGİLİ KANUN KAPSAMINDA UYGULANABİLDİĞİ HÂLLERDE, OTELFİYATTAKİP VE TARAFINIZ, YALNIZCA BİREYSEL OLARAK BİRBİRİNİZE KARŞI TALEPTE BULUNABİLECEĞİNİZİ VE HERHANGİ TOPLU YA DA DELEGELENDİRİLMİŞ DAVANIN MÜŞTEKİSİ YA DA TOPLU DAVA ÜYESİ OLARAK TALEPTE BULUNAMAYACAĞINIZI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. Ayrıca, ilgili kanunlar kapsamında uygulanabildiği hâllerde, aksi Otelfiyattakip ve tarafınızca kararlaştırılmadığı takdirde mahkeme, birden fazla kişinin talebini tarafınızın talebiyle birleştirmeyebilir ve bu hususta herhangi bir toplu davaya hâkimlik edemez.

Muhtelif Hükümler

5.1. Geçerli Hukuk. Bu Kullanım Koşulları, Türkiye kanunlarına tabidir ve yine Türkiye kanunları kapsamında yorumlanabilir.

8.2. Talep Edilmeyen Materyaller. Otelfiyattakip, Otelfiyattakip içerikleri için talep edilmeyen materyal ya da fikirleri kabul etmez ve herhangi bir ortamda sunulan içerik ya da programlarının, Otelfiyattakip'e iletilen materyal ya da fikirlerle olan benzerliklerden sorumlu değildir.

8.3. Müşteri Desteği. Hizmetimiz ve nitelikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ya da hesabınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa lütfen web sitemizdeki Otelfiyattakip Yardım Merkezi'ni ziyaret edin. Belli durumlarda, Müşteri Destek Ekibinin size en iyi şekilde yardımcı olabilmesi için, bilgisayarınıza tam erişim sahibi olmamızı sağlayan bir uzaktan erişim destek aracı kullanması gerekebilir. Bilgisayarınıza bu şekilde erişmemizi istemiyorsanız, uzaktan erişim aracı üzerinden destek almaya izin vermemelisiniz. Bu durumda, size başka yollardan yardımcı olacağız. Bu Kullanım Koşulları ile Müşteri Destek Ekibi tarafından verilen veya web sitemizin diğer kısımlarında bulunan bilgiler arasında herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda, bu Kullanım Koşulları geçerli olacaktır.

8.4. Sürdürülebilirlik. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmü veya hükümlerinin geçersiz, yasalara aykırı veya uygulanamaz ilan edilmesi durumunda, kalan hükümlerin geçerliliği, yasallığı ve uygulanabilirliği tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

8.5. Kullanım Koşulları Değişiklikleri ve Devir. Otelfiyattakip bu Kullanım Koşullarını zaman zaman değiştirebilir. Bu tür değişiklikler sizin için geçerli olmadan en az 30 gün önce sizi bilgilendireceğiz. Sizinle anlaşmamızı, ilişkili haklarımız ve yükümlülüklerimiz dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda bir başka tarafa devredebilir veya temlik edebiliriz ve böyle bir devir veya temlikle ilişkili olarak bizimle iş birliğinde bulunmayı kabul etmiş sayılırsınız.

8.6. Elektronik İletişimler. Hesabınızla ilgili bilgiler (ödeme izinleri, faturalar, şifre ya da Ödeme Yöntemi değişiklikleri, onay mesajları, bildirimler vb.) tarafınıza yalnızca elektronik formatta aktarılacaktır. Örneğin; üyelik sürecinde e-posta adresinize gönderilen e-postalar aracılığıyla.

Son Güncellenme Tarihi: 29 Ocak 2019